HOME

OFERTA

WARSZTAT

REALIZACJE

SKLEP

KONTAKT

Sklep internetowy, działający pod adresem https://ciemnamateria.pl, prowadzony jest przez firmę Ciemna Materia DB  (NIP 966 206 22 46,  REGON 380 17 92 43), z siedzibą w Białymstoku przy ul. Zwierzynieckiej 5, m. 29.

 

1. Klient składa zamówienia za pośrednictwem strony ciemnamateria.pl

 

2. Złożenie zamówienia oznacza akceptację niniejszego Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

 

3. Wszystkie ceny są cenami w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

 

4. Do każdej przesyłki dołączona jest papierowa imienna faktura stanowiąca dowód sprzedaży, formularz reklamacji oraz odstąpienia od umowy.

 

5. Realizacja zamówienia będzie możliwa tylko wtedy, gdy klient poda prawidłowe dane: adres, adres e-mail.

 

6. Czas realizacji zamówienia wynosi od 3 do 5 dni roboczych od dnia zaksięgowania przelewu. Możliwe jest więc, że zamówiony przedmiot zostanie wysłany w ciągu 7 dniu od daty złożenia zamówienia. Jest to spowodowane tym, że przedmiot zostanie wykonany na zamówienie, (wygrawerowany, pomalowany i zabezpieczony lakierem) co zajmuje zazwyczaj kilka dni.

 

7. Zamówione towary są dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. oraz GLS.

 

9. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem serwisów PayPal oraz tPay.

 

10. Zgodnie z Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku "O prawach konsumenta"  Kupujący, w ciągu 14 dni od daty dostarczenia przesyłki może zrezygnować z zakupu (odstąpić od umowy kupna bez podania przyczyny) z towaru kupionego w Sklepie internetowym. W tym celu należy wypełnić formularz dostarczony wraz z przedmiotem lub zgłosić prośbę na adres mailowy db@ciemnamateria.pl o przesłanie takiego formularza.

 

11. Klient odsyła zwracany przedmiot na własny koszt na adres: Dominika Borkowska, ul. Zwierzyniecka 5, m. 29, 15-312 Białystok.

 

12. Jeśli przedmiot zostanie uszkodzony podczas transportu, za uszkodzenie odpowiedzialność ponosi firma transportowa. Jeśli więc paczka wygląda na uszkodzoną, nie należy jej odbierać i spisać protokół szkód. Jeśli taki protokół nie zostanie spisany, a Kupujący powoła się na uszkodzenie przesyłki w transporcie, prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje mu, a środki nie zostaną mu zwrócone.

 

13. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (dz.u. 2014 r. poz. 827 ze zm.) wobec Klientów będących konsumentami, sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową.

W takim przypadku jest zobowiązany wymienić towar na nowy i przesłać go Klientowi na własny koszt.

 

14. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu pod warunkiem zawiadomienia Sklepu o wadzie / uszkodzeniu w ciągu dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową. W tym celu należy wypełnić formularz dostarczony wraz z przedmiotem lub zgłosić prośbę na adres mailowy db@ciemnamateria.pl o przesłanie takiego formularza.

 

16. Klient zgłaszający reklamację jest zobowiązany przesłać towar wraz z  dowodem zakupu na adres: Nie jest możliwe przesłanie reklamacji za pobraniem.

 

17. Reklamacje rozpatrywane są indywidualnie do 7 dni od daty otrzymania przez Sklep przesyłki z reklamowanym towarem.

 

18. Jeśli reklamacja zostanie uwzględniona, Sklep zwróci Kupującemu środki lub wymieni przedmiot na nowy  w ciągu 7 dni roboczych od rozpatrzenia reklamacji .

 

19. Sprzedawca podaje Klientowi numer śledzenia przesyłki po tym, gdy ta zostanie nadana.

 

20. Terminy realizacji oraz dostawy są zależne od tego, z do jakiego kraju zostaje wysłana przesyłka.

 

Z powodu Pandemii COVID-19 Poczta Polaka zrezygnowała z usługi Global Express, oferującej pełen tracking. Dlatego też jedyną metodą wysyłki standardowej i rejestrowanej, dostępną dla klientów zagranicznych jest obecnie list priorytetowy polecony.

 

Przesyłka zagraniczna może zostać przetrzymana na cle. Sklep podejmuje na bieżąco działania, które powinny zmniejszyć ryzyko takiego przetrzymania poprzez dołączanie do przesyłek deklaracji celnych.

Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za przetrzymanie przesyłki na cle.

 

Przesyłki do klientów z USA

 

Większość przesyłek zagranicznych trafia do klienta w ciągu dwóch tygodni. Z powodu pandemii COVID-19, Poczta Polska nie definiuje czasu  dostawy dla poleconych listów priorytetowych, a w przypadku wysłania przesyłki do USA, nie udostępnia ona też usługi trackingu poza granicami Polski. Oznacza to, że w wyjątkowych przypadkach zamówienie może dotrzeć do Kupującego z USA w ciągu 1 lub 2 miesięcy. Należy również zwrócić uwagę na to, że paczka może zostać przetrzymana na cle. Sklep zwraca pieniądze klientowi zagranicznemu (spoza Polski) jeśli klient nie otrzyma przesyłki po upływie dwóch miesięcy. Jest to spowodowane tym, że Poczta Polska ma prawo do rozpatrywania reklamacji przez trzy miesiące, a jeśli paczka dotrze do klienta, a nawet ze znacznym opóźnieniem, to Sklepowi nie przysługuje prawo do reklamacji z powodu zaginięcia przesyłki.

 

Przesyłki do klientów z Europy i innych krajów świata

 

Czas dostawy wynosi od kilku do kilkunastu dni roboczych, o ile przesyłka  nie zostanie przetrzymana na cle. Dopóki przesyłka nie opuści granic Polski, można śledzić ją na stronie www Poczty Polskiej, lecz później należy wprowadzać kod śledzenia na stronie www poczty kraju docelowego.

 

Przesyłki do klientów z Polski

Czas dostawy przesyłki kurierskiej wynosi około 2 dni roboczych.

 

21. Pudełka owijane są folią bąbelkową oraz pakowane w pudełko kartonowe. Sprzedawca nie świadczy usługi pakowania przedmiotu według zasad No Waste.

 

22. Dane osobowe, podawane przez klientów podczas zamówienia składanego w sklepie ciemnamateria.pl, przetwarzane są przez firmę Ciemna Materia DB. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych przez firmę Ciemna Materia DB podane są w Polityce Prywatności, pod adresem: https://ciemnamateria.pl/polityka-prywatnosci-rodo-i-pliki-cookies

REGULAMIN SKLEPU

KONTAKT

CIEMNA MATERIA DB db@ciemnamateria.pl

ul. Zwierzyniecka 5, m. 29
15-312 Białystok
(adres tylko do korespondencji)

NIP: 966 206 22 46

REGON: 380 17 92 43

ŚLEDŹ ZAMÓWIENIA

KOSZYK

TWOJE KONTO

REJESTRACJA / LOGOWANIE

TWOJE ZAKUPY

TERMIN REALIZACJI

WYSYŁKA

INFORMACJE

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN SKLEPU

KONTAKT

 

SKLEP

 

REALIZACJE

WARSZTAT

OFERTA

HOME

MAPA STRONY

- GRAWEROWANIE I CIĘCIE LASEREM

- OZDOBNE PUDEŁKA

- DEKORACJE

- GADŻETY REKLAMOWE

- MAKIETY DO GIER BITEWNYCH

OFERTA

Ciemna Materia Ebay
Ciemna Materia DB Facebook
Ciemna Materia Ebay
Ciemna Materia DB Pinterest
Grawerowanie i cięcie laserem CO2

WARSZTAT  ARTYSTYCZNY.  CIĘCIE  I  GRAWEROWANIE  LASEREM.

DOWIEDZ SIĘ O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

NEWSLETTER :
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Grawerowanie i cięcie laserem CO2
Grawerowanie i cięcie laserem CO2